Metaloplastyka
Kowalstwo artystyczne
 

Wieszak metalowy nowoczesny kontra dekoracyjny

Strona główna  /   Wieszak metalowy nowoczesny kontra dekoracyjny
Wieszak metalowy nowoczesny kontra dekoracyjny

Klasyczny czy nowoczesny wieszak metalowy?

Bez wieszaka w domu powstaje niepotrzebny bałagan trudny do opanowania. Warto w swoim otoczeniu mieć jakikolwiek wieszak, który umieszczony w odpowiednim miejscu pomoże utrzymać porządek. Jaki wieszak metalowy należy wybrać do swojego domu? To zależy od stylu jaki na co dzień preferujemy. Ktoś może kochać ponadczasową klasykę, która idealnie sprawuje się w tradycyjnych wnętrzach i wybierze wieszak z drewna w ciemnym kolorze. Dzisiaj jednak coraz więcej osób odchodzi od kochanej i poczciwej klasyki na rzecz bardziej nowoczesnych wyrobów, które prezentują się bardzo ciekawie i pozwalają na zachowanie porządku. Połączenie blachy z drewnem, daje świetne efekty. Także solidny wieszak na ręczniki będzie zawierał pręty ciągnione w swojej konstrukcji.

Industrialne wyroby metalowe

Idealną propozycją jest wieszak metalowy. Taki wyrób świetnie sprawdza się we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, jak również industrialnych. W szczególności w przypadku tych ostatnich wyroby metalowe na pewno będą prezentować się bardzo efektownie podkreślając oryginalność i unikalność wnętrz. Wnętrza industrialne tak mocno kojarzone z opuszczonymi fabrykami stanowią bardzo ciekawe pomieszczenia, gdzie przy odrobinie wkładu można urządzić ciekawe miejsca do zamieszkania. W takich miejscach dobrze będzie prezentować się półka metalowa, która łączy się z wieszakami do powieszenia ubrania. W industrialnych wnętrzach można pozwolić sobie na dość surowo ukształtowane wieszaki, które nieco rażą w innym otoczeniu.

Wieszaki ścienne

Wieszak ścienny ciekawie prezentuje się również we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych. Przy czym należy pamiętać o tym, że do wnętrz skandynawskich nie można wybierać wieszaków ozdobnych, ponieważ takie elementy muszą być bardzo mocno ograniczone. W tym momencie należy postawić na prostotę. Aczkolwiek tego typu wieszak może doskonale wyglądać poprzez jego ciekawe zaprezentowanie. Prosto, ale krzywo? Tak, idealnie sprawdza się zasada kontrastu. Coś unikalnego, ale funkcjonalnego. Coś estetycznego, chociaż na pierwszy rzut oka może wydawać się, że jest to nieharmonijna konstrukcja. Dzisiaj wieszaki. jako wyroby metalowe, mogą prezentować się bardzo efektownie i ciekawie.