Metaloplastyka
Kowalstwo artystyczne
 

Metaloplastyka – w czym jest lepsza od masówki

Strona główna  /   Metaloplastyka – w czym jest lepsza od masówki
Metaloplastyka – w czym jest lepsza od masówki

Metaloplastyka dla każdego

Stosowanie metalu w budownictwie i architekturze wnętrz ma długą tradycję. Początkowo wyroby kute były przez masową produkcję maszynową. Nadal jednak występuje duży popyt na produkcję określaną jako metaloplastyka. Jest to połączenie wielu etapów pracy ręcznej z użyciem elementów gotowych lub półproduktów. Przez zastosowanie nowoczesnych metod łączenia materiałów istnieje możliwość tworzenia dowolnych kształtów. Metaloplastyka stwarza duże możliwości również przy tworzeniu ciekawych projektów architektonicznych. Wyroby metalowe mogą być budowane z kształtowników lub pełnych prętów stalowych o różnym przekroju. Wyrób, który przygotowano w ten sposób będzie lepiej odpowiadał potrzebom użytkowników. To jedna z zalet metaloplastyki polegająca na elastyczności rozwiązań konstrukcyjnych.

Wyroby metalowe na zamówienie

Zamawiając wyroby metalowe, niezależnie czy będzie to wieszak metalowy, czy kwietnik – łatwo jest wprowadzić zmiany w projekcie lub dodać kolejne elementy. W przypadku wyrobów gotowych producent oferuje tylko jeden model montowany w tradycyjny sposób. Z racji tego, że jest to produkcja seryjna, materiał i rodzaje połączeń często wykonuje się szybko i z użyciem stali o delikatnych ściankach. Zaletą metaloplastyki jest łatwy dostęp do elementów gotowych, a przez to zamawiający nie musi ponosić kosztów związanych z wykonywaniem ręcznie wielu detali. Stal jako tworzywo jest plastyczne, a to ułatwia tworzenie skomplikowanych form przestrzennych o wysokiej wytrzymałości.

Trwałość na lata

Producent wyrobów metalowych oferuje również dekoracyjne rozety kute w formie ozdób ściennych. Trwałością przewyższają wiele sklepowych produktów, wykonywanych w dużej ilości egzemplarzy o identycznym wyglądzie. Wykonanie indywidualnego zamówienia pozwoli na tworzenie spójnego wyglądu wnętrza i otoczenia w jakim przebywają mieszkańcy. Hurtownia stali dostarczy odpowiedni materiał do stworzenia realizacji. Prosto uzyskać to powielając element dekoracyjny w poszczególnych elementach konstrukcyjnych lub ozdobach metalowych montowanych w domu, lub przestrzeni ogrodowej.